ERASMUS + Szlakiem wygasłych i aktywnych wulkanów…

„Szlakiem wygasłych i aktywnych wulkanów, trzęsień ziemi przez Europę” jest 3 letnim projektem Erasmus + realizowanym przez uczniów i nauczycieli z Polski, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Turcji i Włoch. Jest to interdyscyplinarny projekt łączący biologię, geologię, sejsmologię, fizykę, geografię, języki obce sztukę. Projekt ma na celu dostarczenie uczniom narzędzi do badania wulkanów w obserwatoriach, poszerzenie spojrzenia na problem wulkanów w Europie. Poprzez zajęcia edukacyjne w projekcie, które udało się przeprowadzić: laboratoria online, wykłady w szkołach, konkursy na tworzenie modeli wulkanów, wycieczki terenowe we wszystkich szkołach, lekcje o badaniu skał wulkanicznych, prezentacje multimedialne, szkolenie dla uczniów we Włoszech, na Wyspach Kanaryjskich, szkolenie nauczycieli we Francji szkoła zaoferowała zarówno formalną i praktyczną edukację dla uczniów. Poszerzyli oni swoją wiedzę i umiejętności dokonywania obserwacji i pomiarów w dziedzinie sejsmologii przy użyciu specjalistycznego sprzętu, podczas wizyt w obserwatoriach oraz mogli dzielić się doświadczeniami w grupach międzynarodowych. Strona internetowa i platforma edukacyjna pozwoliła na dotarcie z programem do szerokiego grona odbiorców, uczniów, rodziców, edukatorów, centrów edukacyjnych. W dniach 25 września do 29 września Zespół Szkół Salezjańskich jest gospodarzem spotkania międzynarodowego. Szkołę odwiedzi 40 uczniów, 12 nauczycieli z Turcji, Portugalii (Azory), Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie), Włoch i Francji. Uczniowie są goszczeni w domach uczniów z Polski. Podczas pobytu goście odwiedzą Wrocław, Afrykarium, będzie spotkanie z wiceprezydentem Wrocławia, odwiedzą Krainę Wygasłych Wulkanów z Sudecką Zagrodą Edukacyjną. Będą brać udział w spływie pontonowym oraz będą spędzać czas wspólnie z rówieśnikami z różnych krajów. Spotkanie służy budowaniu więzi oraz planowaniu wspólnych działań na cały rok. W ramach spotkania z wykładem zastał zaproszony polski podróżnik, alpinista i zdobywca wulkanów pan Grzegorz Gawlik, który bierze udział w programie: 100 Wulkanów. Odbył podróże po około 100 krajach na 6 kontynentach.

FAN PAGE