BALON STRATOSFERYCZNY w SALEZIE

Koło astronomiczno – astronautyczne zaprasza na 3 wyjątkowe wydarzenia!

1. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach balonowych, które poprowadzą członkowie klubu krótkofalarskiego SP6ZWR wraz z nauczycielką fizyki A. Bukiewicz-Szul. Zajęcia odbędą się 16.11.2017 r. w sali 25 na ul. Świętokrzyskiej 45-55. Warsztaty, oprócz wyjaśnienia zasad i faz lotu balonu, będą polegały na skompletowaniu osprzętu do kapsuły balonu stratosferycznego oraz próbie uniesienia kapsuły przez balon wypełniony helem. Będzie to także czas, który wykorzystamy na przygotowanie doświadczeń, które będą przeprowadzone podczas faktycznego lotu balonu stratosferycznego 18.11.2017 r. Zgłoszenia przyjmuje prof. A.Bukiewicz-Szul: a.bukiewicz@salez-wroc.pl do 15.11.2017 r

2. Jeśli jesteś ciekawy jak zachowa się dana substancja lub ciało w temperaturze -50°C oraz ciśnieniu 1hPa, teraz możesz to sprawdzić! Przygotuj doświadczenie, które zmieści się w opakowaniu po jajku – niespodziance i wypuść je do stratosfery! Zgłoszenia przyjmuje prof. A.Bukiewicz-Szul: a.bukiewicz@salez-wroc.pl do 15.11.2017 r.

3. Zapraszamy do udziału w ekspedycji poszukiwawczej kapsuły balonu stratosferycznego. Start balonu godz. 12:00, maksymalna wysokość: 25km, dystans: 100 – 250 km! Wyposażeni w anteny, laptopy oraz GPS będziemy śledzić położenie balonu, jego wysokość oraz prędkość, jadąc jednocześnie za nim. Gdzie balon wyląduje? W okolicach Brzegu Dolnego, Opola a może Częstochowy – tego nie wiemy, ale na pewno go znajdziemy! Zgłoszenia przyjmuje prof. A.Bukiewicz-Szul: a.bukiewicz@salez-wroc.pl do 12.11.2017 r. Wymagane będą zgody od Rodziców. Czas misji ok.: 12:00 – 18:00.

Misja balonu stratosferycznego, wraz z doświadczeniami oraz misją poszukiwawczą, to jedyny taki eksperyment we Wrocławiu, w którym wezmą udział uczniowie. SALEZ po raz kolejny będzie pionierską Szkoła w wyjątkowej dziedzinie.

 

FAN PAGE