BYĆ BLISKO NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Ponownie w progach Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, gościliśmy zaprzyjaźnioną Fundację L’ Arche Polska – Wspólnota Wrocław, zajmującą się pomocą osobom niepełnosprawnym. Tym razem, odbyło się przedstawienie, dla klas 0-4, „O chłopcu z Zespołem Downa, imieniem Kostek i niewidomej dziewczynce, Soni.”
Nasza Szkoła, mając na uwadze i sercu, jakże potrzebny i istotny wymiar Edukacji Włączającej oraz integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, edukuje uczniów wraz we współpracy z Fundacją L’Arche, w ramach projektu „Ja, Ty, Oni. Razem zmieniamy świat. Teatr lalek z niepełnosprawnością.” Poprzez oddziaływania edukacyjne i wychowawcze, dzieci mogą nie tylko cyklicznie poznawać różne rodzaje niepełnosprawności, ale i zadawać bezpośrednio pytania bohaterom spektaklu, wejść z nimi w dialog i zapytać o ich niepełnosprawność. Na tych zajęciach, dzieci uczą się przede wszystkim faktu, iż „Inny, nie znaczy gorszy”, a także prawdy, iż osoba z niepełnosprawnością może również stać się wspaniałym przyjacielem i kompanem do nauki i zabawy.

 

FAN PAGE