ROZPOCZYNAMY – NOWY ERASMUS +

W dniach 24-28.09 troje nauczycieli z naszej szkoły – Agnieszka Stanclik, Agata Kopańska i Krzysztof Sobczuk wzięło udział w spotkaniu nauczycieli w ramach projektu Erasmus+ ‘European Flow’. Gościliśmy w uroczym mieście Moguncja (Mainz), gdzie znajduje się szkoła Bischöfliches Willigis-Gymnasium, która zaprosiła nas do udziału w projekcie. Oprócz nas w spotkaniu brali udział przedstawiciele szkół z Węgier, Czech, Francji i oczywiście Niemiec.
W czasie naszej wizyty uczestniczyliśmy w szkoleniu z ‘Peer learning and sustainability’, w czasie którego zaznajomiliśmy się z nowym podejściem do nauczania, w którym uczniowie uczą się komunikując się między sobą, wymieniając spostrzeżenia i doświadczenia. Mogliśmy również uczestniczyć w pokazowej lekcji plastyki w j.angielskim, w czasie której uczniowie projektowali logo naszego projektu. Ważnym elementem naszych spotkań było ustalenie priorytetów, terminów oraz zadań na najbliższy czas. Nasi partnerzy z Francji przedstawili plan na styczniowy zjazd we Francji, który zapowiada się naprawdę interesująco!
Nie mogło oczywiście zabraknąć zwiedzania Moguncji. Podziwialiśmy m.in. oryginalne witraże w Stephenskirche będące ostatnim dziełem Marca Chagala. Ukoronowaniem całości był rejs po Renie wzdłuż malowniczych miasteczek i zamków, w czasie którego dowiedzieliśmy jak ważną historycznie i ekonomicznie rolę pełni ta rzeka dla regionu. Widok na cudowne klify Loreley na długo zostaną w naszej pamięci. Już z niecierpliwością wyczekujemy styczniowego wyjazdu do Francji, w którym weźmie udział czworo uczniów z naszej szkoły.

FAN PAGE