BEZPIECZEŃSTWO

 

SZLABAN NA RYZYKO 🛑🚂🚆🚦
W piątek 7 marca w Salezie, odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas 0-2, w ramach KAMPANII SPOŁECZNEJ BEZPIECZNY PRZEJAZD – „SZLABAN NA RYZYKO!”, która trwa nieprzerwanie od 2005 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. starają się dotrzeć z przekazem kampanii „Bezpieczny przejazd…” do jak największej liczby dzieci poprzez organizację prelekcji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Akcja prowadzona jest we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei i dotyczy właściwego zachowania się na terenach kolejowych. Podczas spotkań edukacyjnych dzieci uczą się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznają znaki, nabywają wiedzę czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Koordynatorzy urozmaicili spotkania filmami edukacyjnymi, grami, zabawami, tak aby jak najlepiej dopasować materiały do danej grupy wiekowej. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymali zeszyty edukacyjne, kolorowanki, odblaski i inne mini gadżety.
FAN PAGE