Dołącz do potencjalnych Dawców Szpiku


 

WOLONTARIAT: SALEZ PRZECIW BIAŁACZCE ♥️♥️♥️
W Szkole Podstawowej w czasie najbliższej wywiadówki będzie możliwość zgłoszenia chęci pomocy osobom chorym na białaczkę,poprzez zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku.Na drugim piętrze szkoły będzie stoisko rejestracyjne fundacji DKMS obsługiwane przez wolontariuszy i nauczycieli z naszego Liceum Salezjańskiego. Podobna akcja w tym dniu odbędzie się także w Liceum. Aby móc się zarejestrować wystarczy dokument z numerem PESEL i kilka minut.Więcej informacji dotyczących fundacji DKMS i rejestracji można znaleźć na stronie fundacji oraz w poniższym filmie ♥️🎞https://tiny.pl/t7fgb Z poniższego filmu można dowiedzieć się jak wszystko wygląda od strony dawcy ♥️🎞 https://tiny.pl/t7fg3 W Polsce mniej więcej co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 29 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów chorych na białaczkę lub inne nowotwory krwi zapraszamy wszystkich, którzy są chętni zostać potencjalnymi dawcami.

FAN PAGE