Włączeni w program Ligi Niezwykłych Umysłów

Nasza szkoła została przyjęta do projektu Liga Niezwykłych Umysłów już w kwietniu. Chcielibyśmy podziękować w tym miejscu organizatorom za przyznanie nam 100 kont dla uczniów. Uczniowie trzech 1. klas LO, bawią się i uczą, korzystając z najnowocześniejszych narzędzi i języków programowania. Platforma będzie aktywna bezpłatnie dla uczniów naszej szkoły do końca okresu kwarantanny.

Cechy platformy Ligi Niezwykłych Umysłów:

  • nauka programowania w językach: Python, C++ i SQL od poziomu podstawowego,
  • dostęp przez przeglądarkę internetową na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych
  • zaimplementowany edytor kodu i kompilator w oknie konsoli
  • narzędzia dla nauczyciela, m.in. do zarządzania kontami, śledzenia postępów uczniów i z podpowiedziami rozwiązań
  • bardzo duża baza ciekawych zadań, wymagających nie tylko wiedzy ale również kreatywnego podejścia
  • natychmiastowa, automatyczna ocena poprawności rozwiązania zadań
  • wizualizacje efektów działania programów

Platforma LNU służy do zdalnej nauki programowania szczególnie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Umożliwia ona uczniom samodzielną naukę programowania pod nadzorem nauczyciela z ciekawymi elementami zdrowej rywalizacji.
Dzięki temu narzędziu można prowadzić efektywnie zdalne nauczanie informatyki w części związanej z programowaniem, a nawet wynieść je na wyższy poziom. Platforma udostępnia statystyki pracy uczniów, które w związku z nowymi wymaganiami odnoszącymi się do nauczania on-line są bardzo pomocne. Istotne jest również, że LNU umożliwia rozwijanie umiejętności informatycznych we własnym tempie i wybranym zakresie. Na zakończenie kursu możliwe jest certyfikowanie umiejętności cyfrowych użytkowników w oparciu o metodologie e-CF.

Serdeczne podziękowania pomysłowym Twórcom Platformy LNU 🙂
https://www.lnu.org.pl/

 

FAN PAGE