Drodzy Rodzice i Sympatycy Salezu ! #Salez5la t

Zbliżamy się do pięciolecia funkcjonowania Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu. Ten czas niewątpliwie, to czas Bożego błogosławieństwa. Szybki przyrost ilości uczniów do obecnej 730 osobowej grupy, remont i termomodernizacja, czy też inne znaki i sytuacje wskazują na to, że jako szkoła katolicka „rośniemy w siłę”. W związku z powyższym, w piątek 28 maja 2022 roku, pragniemy w czasie uroczystej Eucharystii podziękować Bogu za wszelkie otrzymane dobro. W dniu tym chcemy również wprowadzić dwa nowe i konieczne zwyczaje: hymn oraz sztandar. Dlatego mamy przyjemność poprosić, a jednocześnie zaprosić Państwa o udział w sfinansowaniu wykonania sztandaru (93 cm x 93 cm, haft ręczny). Jego projekt z opisem znajduje się poniżej. Wybranym wykonawcą jest znana i ceniona firma z Poznania Pracownia Haftów Artystycznych Grzelak Bulińska (http://haft-artystyczny.pl/). Koszt wykonania to 12,000 zł. Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o finansowe włączenie się w jego wykonanie. Dobrowolne ofiary można wpłacać na konto szkoły 02 1600 1462 1834 0896 4000 0007 z dopiskiem: „Sztandar”. Darczyńcy otrzymają miejsce na drzewcu sztandaru w postaci wygrawerowanych z imieniem i nazwiskiem „gwoździ”. I tak wpłacający: 1200 zł otrzymają – złoty gwóźdź, 800 zł – srebrny, a 400 zł – brązowy. Serdecznie dziękuję Państwu za zrozumienie i wspólne budowanie dobrej tradycji Salezu. Już dzisiaj zapraszam na uroczystości z poświęceniem sztandaru.

Z wdzięcznością

ks. Jerzy Babiak, dyrektor

Rewers: na niebieskim tle, wyrażającym Niebo, tj. wyższe cele człowieka; w centrum znajduje się Godło Polski, wskazujące na przywiązanie do naszej Ojczyzny; godło otacza 12 gwiazd wpisujące Salez we wspólnotę krajów Unii Europejskiej.  Jednocześnie  są one odzwierciedleniem 12 gwiazd otaczających Maryję, tak jak mówi Apokalipsa św. Jana: „Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu” będących wyrazem wstawiennictwa Maryi do Boga Ojca za naszą Ojczyzną, Miastem i Zespołem; na górnej i dolnej części widnieją słowa św. Jana Bosko, będące jednocześnie misją szkoły: „Być dobrym chrześcijaninem i uczciwym obywatelem”.

Awers: złoto według „Słownika Symboli” Kopalińskiego oznacza: „wiarę, doskonałość, cel, dążenia, miłość, chwałę i wieczność”; złoty w kwadracie pas otaczający logo Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu wpisuje społeczność Salezu w te przymioty; logo Salezu w centralnym miejscu zawiera międzynarodowe logo Towarzystwa Salezjańskiego tzw. Domek Salezjański oddające najważniejsze cechy charyzmatu i oddziaływania to jest: miłość, jedność, rodzinną atmosferę, a także bliskość wychowanków przy św. Janie Bosko (trzy postacie); trójkolorowa droga (bordo – liceum i technikum, zielony – szkoła podstawowa, żółty – przedszkole) prowadzi poszczególne, ale zjednoczone jednostki zespołu do swojego patrona św. Jana Bosko, a przez niego do Boga.

FAN PAGE