Salez  w meteoalert.pl to innowacyjny projekt wprowadzający w przestrzeń szkoły w pełni profesjonalną stację badania pogody oraz zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu zarówno uczniowie, w realizowanych zajęciach będą mogli bardziej świadomie towarzyszyć zmianom klimatycznym, a także im zapobiegać oraz nauczyciele przewidywać najodpowiedniejsze momenty korzystania z uczniami z czystego powietrza. Dzięki „Meteoalert w Salezie”  Salez poszerza swoją edukację ekologiczną. W dużej klatce meteorologicznej znalazły się: termometr min. i maks., barometr, psychrometr Augusta, automatyczna stacja meteorologiczna z pomiarem: temp. i wilg. powietrza, opady ciekłe, prędkość i kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne, zapylenie PM2.5 i PM10.