„Internet to pole pełne min i pięknych kwiatów”

„5 lutego 2019 r., obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w związku z feriami zimowymi nasza szkoła, obchodzi ten dzień w dniu dzisiejszym.
Tegoroczne hasło brzmi:
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Dzień Bezpiecznego Internetu (w skrócie DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Z tej okazji, w tym tygodniu na godzinach wychowawczych, będziemy poruszać tematykę bezpiecznego poruszania się w internecie.”
FAN PAGE