RAZEM WOKÓŁ PASTERZA

Katolickie szkoły miasta Wrocławia i Henrykowa już po raz kolejny, tradycyjnie zgromadziły się na wspólnej Eucharystii. Jej głównym koncelebransem był pasterz archidiecezji ksiądz arcybiskup Józef Kupny. W poniedziałek 11 września br. w katedrze blisko 1000 dzieci i młodzieży wraz ze swoimi dyrektorami i nauczycielami zawierzyli Bogu czekający ich nowy rok szkolny.

Wśród szkół znalazły się Zespół Szkół Sióstr Urszulanek oraz Zespół Szkół Sióstr Salezjanek, Szkoły Katolickie z ul. Szkockiej, Liceum z Henrykowa oraz nowo powstały Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO z ul. Świętokrzyskiej. Kaznodzieja, dyrektor ks. Jerzy Babiak podkreślił: „Szkoły katolickie oprócz troski o wysoki poziom dydaktyczny mają dzisiaj swoją wyjątkową wartość, pomagają wzrastać we wierze, pozwalają także swobodnie odkrywać najgłębszą prawdę o człowieku”. Liturgii towarzyszył między innymi śpiew scholi, poczty sztandarowe, a także procesja z darami. Na zakończenie ksiądz arcybiskup powiedział: „Bądźcie dumni ze swoich katolickich szkół”, po czym udzielił zebranym pasterskie błogosławieństwo. (gio)

FAN PAGE