REJS SALEZU PO MORZU ŚRÓDZIEMNY

Dużymi krokami zbliża się moment naszego wypłynięcia żaglowcem Pogoria na wody morza Śródziemnego. Blisko 20 osobowa załoga Salezu weźmie udział w „szkole pod żaglami” i stawi czoła przygodzie już w miesiącu grudniu. Jej opiekunem będą nauczyciel języka polskiego pani Anna Pytlewska oraz dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak. Kapitanem Remigiusz B. Trzaska jachtowy kapitan żeglugi wielkiej oraz motorowodny kapitan żeglugi wielkiej.

Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 28 września o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji Hobbit, pl. św. Macieja 5a. W trakcie spotkania zostaną zebrane informacje o wymiarach uczestników (wskazane wcześniejsze przygotowanie) i wypełnione formularze zgłoszeniowe. Uczestnicy zostaną wstępnie zapoznani z rozkładem statku i sposobem funkcjonowania załogi. Postaramy się sprawdzić umiejętność podciągania się na drążku. Spotkanie potrwa ok 1,5h.

Celem przygotowania jednolitych elementów wyposażenia, takich jak:
– czapki (bejsbolówki)
– koszulki (T-shirt)
– dres
– kurtka sztormowa
– obuwie sportowe
– worek żeglarski

Zostaną zebrane
– rozmiar (S, M, L, XL, itp.)
– wzrost (cm)
– nr buta ( najlepiej wg kilku systemów)

Jednocześnie na prośbę armatora statku wszyscy uczestnicy powinni wydrukować i wypełnić oraz podpisać formularz zgłoszeniowy.

FAN PAGE